سایت علوم غریبه , آموزش علم جفر , تله کینزی و بهترین سایت تفریحی
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Latest topics
» خاص ترین عکس های افسانه پاکرو
by Admin Sun Jan 12, 2014 7:42 pm

» عکس های ۲۰۱۴ ترلان پروانه
by Admin Sun Jan 12, 2014 7:41 pm

» عکس های ۲۰۱۴ صدف طاهریان
by Admin Sun Jan 12, 2014 7:41 pm

» زیباترین عکس های روشا ضیغمی
by Admin Sun Jan 12, 2014 7:40 pm

» عکس های ۲۰۱۴ طناز طباطبایی
by Admin Sun Jan 12, 2014 7:38 pm

» ۱۵ راز جهان
by Admin Sun Jan 12, 2014 7:35 pm

» فراماسونری جمعیتی نهان روش برای سلطه بر انسان و جهان است
by Admin Sun Jan 12, 2014 7:33 pm

» زندگینامه حضرت سلیمان(ع)
by Admin Sun Jan 12, 2014 7:33 pm

» چرا به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) اباصالح می گویند؟
by Admin Sun Jan 12, 2014 7:31 pm

» fun77.ir
by shima Sat Jan 04, 2014 3:29 pm

» ترول های بهمن ماه
by Admin Fri Dec 27, 2013 8:23 am

» عکس های جدید و نایاب الناز شاکردوست
by shima Sat Dec 14, 2013 3:20 am

» دانلود کتاب آموزش کامل ویندوز سون
by shima Sat Dec 14, 2013 3:19 am

» کتاب آموزش حرفه ای زبان سی پلاس پلاس
by shima Sat Dec 14, 2013 3:17 am

» داستان های شیوانا نانوا
by shima Sat Dec 14, 2013 3:12 am

» داستان های شیوانا پسر پیرزن
by shima Sat Dec 14, 2013 3:09 am

» داستان های شیوانا آهنگر طماع
by shima Sat Dec 14, 2013 3:07 am

» دانلود کتاب عشق
by Admin Thu Dec 12, 2013 7:16 am

» دانلود کتاب همه چیز در مورد بلوتوث
by Admin Thu Dec 12, 2013 7:14 am

» دانلود کتاب بانک جامع دانستنی های پزشکی از دیدگاه اسلام
by Admin Thu Dec 12, 2013 7:09 am

Top posters
Admin
 
shima
 
the end
 
elf
 
joodi
 
batman
 
سناتور
 
Shahin
 
fanus
 
ghelyuni
 
Add to Google

Share | 
 

 پریان،وروجکها و کوتوله ها دسته بندی ها و نژاد ها

Go down 
AuthorMessage
elf

elf

Posts : 17
Join date : 2013-11-12

PostSubject: پریان،وروجکها و کوتوله ها دسته بندی ها و نژاد ها   Tue Nov 12, 2013 6:59 am

پریان دسته ای از جنیان هستند که انواع بسیار متنوعی دارند. در زیر به معرفی آنها بر اساس شواهد جمع آوری شده در طول قرنها می پردازیم: این مطلب ترجمه ای است از دائره المعارف پریان :
==========================================

سر گروه = جنیان
گروه= پریان
زیر گروه =کوتوله ها Dwarves

که شامل ۱۰ نوع کوتوله می باشد ولی ما به 3نوع معروف آنها اشاره می کنیم:
۱- Ircenrraq: مردم کوچک اندامی هستند که در دشتها و زیر زمین زندگی می کنند و گاهی آدمیان را به تله می اندازند.
2-Kabouter: آدم کوچولوهایی هستند که در خانه ها و یا زیر زمین زندگی می کنند و به زیر گروه » نوم» Gnom متعلقند. در آلمان به نام «کوبولد» Kobold و در کشورهای اسکاندویناوی به نام » تمته « Tomte هم خوانده می شوند. نوع مذکر آنها ریش بلند داشته و کلاههای بلند نوک تیز بر سر می گذارند و بسیار خجالتی هستند.
3-Gnome: «نوم» جزو زیر مجموعه پریان هستند که بدنهای کوچک داشته و زیر زمین زندگی می کنند. به شکل مردانی که کلاههای مخروطی نوک تیز به سر دارند دیده شده اند و اکثرا لباسهایی به رنگ آبی-سبز یا قرمز پوشیده اند. اکثر نوم ها ریشهای بلند و سفید دارند و قد متوسط آنها ۱۵ سانتی متر است که البته با احتساب کلاهشان بلندتر به نظر می آیند. پاهایشان پنجه دارند و مردانشان حدود ۳۰۰ گرم وزن دارند و زنان ۲۵۰ گرم. معمولا کمربندی دارند که در آن چیزهایی مثل چاقو و چکش نگه می دارند. در علم کیمیاگری عنصر آنها زمین شناخته شده است و کیمیاگر معروف «پاراسلسوس» Paracelsus آنها را بسیار سودمند توصیف کرده است. مثل «کوتوله ها » قدرتشان ۷ برابر انسان معمولی است و دید چشمشان از باز هم بیشتر است. دوستان حیوانات هستند و غالبا در جنگلها به حیوانان زخمی کمک می کنند. علف خوار و میوه خوار هستند.
=======================================
سرگروه = جنیان
گروه = پریان
زیرگروه = گوبلین یا وروجک (Goblins):

۱-Boggart: به شکل آدم کوچولو هستند که گاهی ممکن است شبها به سراغ آدمیان بیایند و به صورت آنها پنجه بکشند و یا ملافه را از رویشان بردارند. اصولا بازیگوش و شیطان هستند و وسایل کشاورزان را از مزرعه بر می دارند.
2-Pmbero: وروجکهایی هستند با صورتهای زشت و دست و پای پشمالو که کلاههای بزرگی بر سر دارند و بقچه ای بر سر چوب بر شانه حمل می کنند.
3-Pukwudgie: کوتوله قدهایی هستند که در جنگلهای زندگی می کنند و شکار می کنند.
4-Coblynau: کوچولوهایی هستند که در زیر زمین و اکثرا معادن هستند و صورتهایی بسیار زشتی دارند اما ذاتشان خوب است و دوست معدنچی هستند.چکشهای کوچک و پتک با خود دارند.
5-Karakoncolos:دسته ای از کوچولوهای جنگل نشین هستند با صورتهای قهوه ای یا قرمز و بدنی پشمالو.
6-Kobold: وروجکهایی (پریانی) هستند که در خانه ها یا زیر زمین زندگی می کنند. کلاههای مخروطی به سر دارند و کفشهای نوک بلند به پا و دمهای پشمالو دارند. ممکن است هم به آدمیان کمک کنند و هم آزار برسانند .
7-RedCap: کوتاه قدهای بد ذات و آدم کش هستند که کلاههای قرمزی به سر دارند و در جنگلهای به حفاظت از قلمرو خود می پردازند و تنها راه فرار از آنها خواندن آیات مقدس است. می گویند کلاه قرمز آنها از پوست سر آدم است که در خون تازه رنگ شده است و برای قرمز نگه داشتن کلاهشان همواره آدم می کشند.
8-Wichtlan: به شکل آدم کوچولوهایی با ریش بلند و قد ۶۰ سانتی متر هستند که در زیر خانه ها یا معادن زندگی می کنند و در شب صداهایی تولید می کنند که حاصل کار و فعالیتشان است.
9-Knockers: از همخانواده ی «کوبولدها» هستند که در معادن زندگی می کنند و حدود ۸ سانتی متر قد دارند. به آنها »تق تقو» هم می گویند چون هنگام شب در زیر زمین خانه ها به فعالیت می پردازند که از دور صدای تق و توق چکش می دهد.
10-Leprechaun:پریان مذکری هستند با قد کوتوله که کتهایی به رنگ سبز زمردی می پوشند (گاهی قرمز) و کلاههای مخروطی به سر دارند. آگاه از مکان گنجهای زیر زمین هستند ولی جای آن را به کسی نمی گویند و طبع بسیار خسیسی دارند. می گویند اگر به انتهای رنگین کمان نگاه کنی یکی از این پریان ظاهر شده و قول می دهد آرزویی را برآورده کند اما هر آرزو را به نحو شیطنت آمیزی برآورده می کند که انسان را پشیمان کند. این وروجکها دو کیسه به همراه دارند-در یکی ۱ سکه نقره و در دیگری ۱ سکه طلا که هر بار خرج می کنند باز به داخل کیسه بر می گردد و آنچه به عنوان پول پرداخته تبدیل به کاه و خاشاک می شود.
11-Tomte: مردان کوچولو و مسن با قد بین ۷ سانتی متر تا ۸۰ سانتی متر. ریش پر پشت دارند و گفته می شوند می توانند شکل خود را عوض کنند.
12-Brownie: وروجکهای شلخته ای هستند با قدی حدود ۲۵ اینچ (۵۰-۵۵ سانتی متر) . گوشهای نوک تیز و انگشتهای بلند و معمولا در خانه ها زندگی می کنند.
۱۳-Bodach : این وروجکها شبها از لوله شومینه ها داخل منازل می شدند و کودکان را می ربودند. با کاهش خانه های اینچنینی تعداد گزارشات در مورد این موجود هم کم شده است.
============================
سر گروه=جنیان
گروه=پریان
زیر گروه : پریان آب

شامل بیش از ۲۰ نوع پری است که به مهمترین آنها اشاره می کنیم:
۱-Addanc : آدانک یا آفانک یا آبک
یک غول دریایی است که در نواحی ولز وجود دارد. شبیه سگ دریایی و گاهی کرکودیل توصیف شده است.
دریاچه هایی که در آن دیده شده است عبارتند از Llyn Llion, Llyn Barfog, Brynberian Bridge و Llyn yr Afanc. این موجود در خارج از آب قدرتی ندارد.
۲-Banshee :بانشی نوعی پری است که سبب مرگ می شود و در ولز- اسکاتلند-آلمان-ایرلند و فرانسه وجود دارد.معمولا پیرهنی سفید بر تن دارد و پوست او سفید یا خاکستری است و موهای طلایی دارد. این پریان شانه موی خود را روی زمین قرار می دهند و اگر رهگذری آن را بردارد آنها اورا برای طعمه انتخاب می کنند. برای همین مثلی در ایرلند هست که می گویند» شانه روی زمین را بر ندار «. اگر انسانی با آنها تماس برقرار کند بخت بد بر او نازل می شود چون پریانی بد ذات و اندوهگین هستند که در شبها گریه سر می دهند.
در سال ۱۴۳۷ پادشاه اسکاتلند به نام جیمز اول با یک بانشی برخورد کرد و پری به او هشدار داد که به زودی به قتل خواهد رسید و چنین شد.
3-Mermaid : پری دریایی شناخته شده ترین پریان است که نیمی از بدنش انسان و نیم دیگر آن شبیه ماهی است. مشاهده این پریان از زمان تمدن آشوریان ثبت شده است. تا کنون چندین پری دریایی از آبها گرفته شده که هم اکنون در موزه ها نگهداری می شوند. سیرن و روسالکا هم از نزدیکان پری دریایی هستند.
۴-Siren : سیرن پریانی یونانی هستند که در دریا زندگی می کنند و صداهای بسیار زیبایی دارند و اگر مردان دریا صدای سیرنها را بشنوند آنچنان وسوسه امیال خود می شوند که برای رسیدن به سیرنها خود را به آب می افکنند و خوراک سیرن می شوند. در حماسه «اودیسه» اثر «هومر» ملوانان و همراهان «اولیس» هم به همین سرنوشت دچار می شوند.
گاهی به چهره پرنده و بدن زن دیده شده اند . در دائرة المعارف «سودا» به جا مانده از قرن دهم میلادی نوشته شده که سیرنها مانند گنجشکهایی با صورت زن هستند.
۵-Naiad : نایاد پریانی در حوای یونان و مقدونیه…خویشاوندی دوری با زئوس دارند و می توانند سرنوشت انسان را پیش بینی کنند. هر نایاد متعلق به یک چشمه یا چاه یا روخانه است و نمی تواند از آن محدوده خارج شود.
۶-Ningyo : نین گیو پریانی در دریاهای ژاپن و چین که دهانی مانند میمون و بدنی پوشیده از فلسهای طلایی دارند و صدایشان مانند فلوت است. این پریان شهرهای خود را در زیر آبها دارند و آگاه به جادو و درمان بیماریها هستند.
۷-Rusalka : روسالکا معادل پریان دریایی هستند که نواحی اسلواکی -رومانی و چک و اطراف آن زندگی می کنند. چشمانشان سبز درخشان است و پوستی رنگ پریده دارند.معروف به وسوسه مردان و آوردن بد بختی به جنگلها و رودخانه ها هستند.اگر مویشان خشک شود خواهند مرد و عنصرشان مانند همه پریان دریایی آب است.
۸-Merman : پریان دریایی مذکر هستند با موهایی مثل علف دریایی و ریش. انکی از آنوناکی سومریان و پوزئیدون از خدایان یونان به این دسته تعلق دارند.
برچسب‌هاآموزش علوم غريبه, اسرار و راز هاي قرآن مجيد, اسرار و راز هاي نهج البلاغه, سايت علوم غريبه و علم جفر فال ازدواج و طالع بيني ازدواج, علم اعداد, و علم جفر, و علوم غريبه, پریان دسته ای از جنیان هستند که انواع بسیار متنوعی دارند. در زیر به معرفی آنها بر اساس شواهد جمع آوری شده در طول قرنها می پردازیم: این مطلب ترجمه ای است از دائره المعارف پریان :, پریان،وروجکها و کوتوله ها (دسته بندی ها و نژاد ها) :
Back to top Go down
View user profile
 
پریان،وروجکها و کوتوله ها دسته بندی ها و نژاد ها
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
انجمن ترکبوز :: علوم ناشناخته-
Jump to: